Як в Agricom Group формували земельні кластери


Обираючи землі для ведення сільськогосподарської діяльності у Agricom Group орієнтувалися, крім ціни, на зони достатньої зволоженості. Про це розповів Петро Мельник, виконавчий директор Agricom Group, пише журнал The Ukrainian Farmer.

«Вже на той момент ми розуміли, що, маючи вологу й упроваджуючи ефективні технології, можна нівелювати кліматичні ризики та отримувати високий результат навіть на піщаних землях», — пояснив він.

При цьому землі були сформовані у три кластери: Білокуракинський (північ Луганщини — 11 тис. гектарів, із них 300 га — під зрошенням), Чернігівський (9 тис. гектарів) і Житомирський (7 тис. гектарів). Формували їх за принципом логістичної доцільності й ефективного керування, оскільки оптимальний земельний банк вимірюється не в гектарах, а в можливостях людського ресурсу (здатності працівників добре обробити й переробити), логістичної складової та розміром поля.

На Житомирщині через розкиданість полів одне від одного, що потребує більше зусиль і ресурсів, застосування різних технологій, зупинилися на 7 тис. гектарів. На Луганщині скоротили земельний банк через суховії та посухи.

Кожний кластер має власну концепцію розвитку залежно від наявності потужностей для зберігання й переробки. На Чернігівщині та Луганщині є елеваторні комплекси. На Житомирщині впроваджують агротехнології, покращують логістику збіжжя та розвивають завод.

Наразі рентабельність культур у компанії у середньому складає 100-200%, а кукурудзи під зрошенням сягає 500-600%.

Джерело: AgroTimes

Top