Три роки елеваторному комплексу Мі-Агро: як все починалося


Будівництво елеваторного комплексу в Білокуракінському районі розпочалося в період, коли аграрії стикнулися з проблемою відсутності ефективних зерносховищ в регіоні. Район, що традиційно є виробником сільськогосподарської продукції, опинився в нелегкій ситуації. Проте, завдяки зусиллям колективу підприємства Мі-Агро, яке входить до національної агропромислової групи Agricom Group, проблему було вирішено: у смт Білокуракіно з’явився сучасний елеваторний комплекс.

Рішення про початок будівництва було прийнято 19 лютого 2012 року і вже з березня на об’єкт стали прибувати перші вагони з матеріалами: цементом (якого було витрачено 1,5 тис. т), щебнем (4,5 тис. т) та піском (6 тис. т). Безпосередньо на будівельному майданчику було встановлено бетонно-розчинний завод з метою забезпечення виготовлення бетону для фундаменту та інших потреб.

У травні 2012 було розпочато роботи з виготовлення перших металоконструкцій на Карлівському машинобудівельному заводі, що на Полтавщині, а з червня розпочався монтаж самих силосів. У період до грудня 2012 року загалом було побудовано 5 силосів, ємністю 6 тис. т кожен, а також два силоси–накопичувача, загальною ємністю на один мільйон тон. У цей період на будівельному майданчику одночасно було задіяно понад півсотні робітників.

«Першим було споруджено силокорпус №3, який одразу ж почав функціонувати. Наш елеватор став приймати продукцію ще під час будівництва. Пам’ятаю, у перший рік через ваговий контроль проходило і зерно, і цемент, і бетон. У 2012 ми успішно прийняли та відвантажили 5,6 тис. т врожаю. Дійсно, такі об’єми не порівняти з даними за минулий, 2014, рік (65 тис. т), але в умовах будівництва це досить гідний показник, – розповіла Ольга Іванова, начальник виробничо-технічної лабораторії підприємства. – Також додам, що з самого початку, 2012 року, на підприємстві працює акредитована лабораторія на 12 культур».

Крім безпосередньо елеватора, були також побудовані вагове господарство, лабораторія, устрій пробовідбірнику, будівля офісу, водонапірна башта, свердловина, майданчики, дороги тощо. Разом зі створенням нової матеріально-технічної бази підприємства, керівництво працювало над формуванням нового трудового колективу з висококваліфікованих спеціалістів своєї справи. Адже без таких працівників неможлива робота всього комплекс: високоточна техніка потребує не тільки знань, але й досвіду, тому всі новоприбулі фахівці в обов’язковому порядку проходять навчання.

«Ми починали будівництво з керівництвом підприємства розуміючи, що будемо ефективно розвиватись в напрямку рослинництва на територіях сільськогосподарських угіддь Білокуракінського кластера. Розуміючи, що матеріально-технічна база конкурентів застаріла та потребує значного енергоспоживання. Ми робили інвестиції в майбутнє, без яких у 2013 році,   коли не було доступу до обласного елеватора, ми могли б втратити врожай з підприємств Білокуракинського, Марківського, Новопсковського та Троїцького районів», – розказав виконавчий директор Agricom GroupПетро Мельник.

Зараз елеваторний комплекс потужністю зберігання 41 тис. т складається з технологічної поточної лінії прийому, обробки, очищення, сушіння, зберігання і відвантаження зерна, з гнучким зв’язком ритму та продуктивності всіх машин та механізмів, і зерносховища, призначеного для приймання зерна з автотранспорту, очищення, зберігання у силосах та відвантаження автомобільним транспортом.

Сьогодні виповнюється три роки з моменту закладання будівництва елеваторного комплексу Мі-Агро. Колективи всіх територіальних підрозділів Agricom Group приєднуються до привітань та бажають в майбутньому тільки підвищувати виробничі показники підприємства.

Top