Село і бізнес: співпраця з метою розвитку


Проблема соціально-економічного розвитку українського села з кожним роком стає все гострішою. Недостатнє фінансування і нинішня політико-економічна ситуація в країні є основними причинами такого тяжкого стану справ на селі. Однак вихід із невтішної ситуації шукати необхідно, і часто село знаходить його у співпраці з бізнесом.

Технологічна відсталість, відсутність робочих місць, соціальної та культурної інфраструктури не дозволяють сільським жителям вести повноцінне життя в тому сенсі, в якому воно існує для більшості жителів Європи 21 століття. В Україні постійно зростає «прірва» між рівнем життя і можливостями в місті і в селі, що веде до вимирання цілих населених пунктів. У той же час наша країна відома як «житниця Європи» і сільське господарство для українців – один з головних напрямків економіки країни. Занепад села безумовно не сприяє розвитку цього напрямку.
Це розуміють і державні чиновники на місцях, і представники бізнесу, які працюють на тій чи іншій території в сільській місцевості і потребують мотивованих і кваліфікованих фахівців для ефективної роботи на сільськогосподарських угіддях, часто взятих в оренду у тих же місцевих жителів. У той час, коли для держави розвиток села далеко не першорядне завдання, бізнес стає тим єдиним фактором, який дозволяє розкрити його потенціал та приносить нові можливості на місця.
Таке взаємовигідне співробітництво успішно розвивається в Білокуракинському, Марківському, Новопсковському та Троїцькому районах між місцевими громадами та національною агропромисловою групою Agricom Group, що об’єднала сільгосппідприємства які працюють тут: «Прогрес», «Партнер», «Оріон», «Зоря», «Мі-Агро» і «Закотненська» і обробляють більше 20 000 га сільгоспугіддь, на яких вирощують пшеницю, соняшник, ячмінь, овес, жито, льон, ріпак, кукурудзу та гречку.
Крім робочих місць, якими Agricom Group забезпечує жителів кількох населених пунктів, Група також надає можливість місцевим аграріям працювати на новітній техніці. Адже компанія на регулярній основі оновлює технологічний парк своїх підприємств, випускаючи в поля України техніку таких відомих світових виробників, як Claas, Challenger, Tecnoma, John Deere, тощо, а фахівці в обов’язковому порядку отримують профільне навчання. Крім того, всі машини Agricom Group регулярно проходять «модернізацію», оскільки сучасні технології розвиваються семимильними кроками і дозволяють постійно вдосконалювати техніку. Наприклад, нещодавно Група встановила систему GPS-контролю на більш ніж 100 одиниць своєї техніки. Останні програмні рішення використовуються не тільки при виробництві, але й при обробці, зберіганні, контролі якості продукту, які забезпечуються в лабораторіях, на елеваторному комплексі Agricom Group, що знаходиться в Білокуракинському районі.
«Ми дуже серйозно ставимося до питання підвищення ефективності своєї діяльності та конкурентоспроможності нашої продукції. Впровадження інновацій дозволяє нам підвищити врожайність, якість кінцевого продукту, скоротити витрати ресурсів. Однак жодна технологічна новинка не зможе реалізувати свій потенціал без компетентного фахівця. А таких можна знайти тільки в благополучній громаді, що розвивається і яка здатна підтримувати своїх членів, пропонувати їм цікаві можливості. Так що процвітання місцевих громад – це і наше завдання», – упевнений Станіслав Стешенко, керівник Білокуракинського кластера Agricom Group.

На підтвердження цих слів служить соціально-економічне співробітництво Agricom Group з сільрадами регіону, в рамках якого виділяються гроші на потреби громад. Кошти направляються на підтримку благоустрою територій, вирішення питання з транспортного забезпечення школярів, проведення позапланових ремонтів на територіях сільрад, тощо.
Так, Кризька загальноосвітня школа в Марківському районі в рамках благодійної допомоги від підприємства «Оріон», яке входить в національну агропромислову групу Agricom Group, отримала два новеньких ноутбука для комп’ютерного класу. Для сільських шкіл, чиї матеріальні бази, якщо і оновлюються, то, як правило, бувшим у використанні обладнанням, це вагомий подарунок.
Група підтримує і культурну сферу розвитку села: День працівника сільського господарства, який щорічно відзначається в нашій країні у третю неділю листопада, відсвяткували в минулому році у Білокуракинському, Новопсковському, Марківському, Пісківської та Троїцькому районах Луганської області. За підтримки Agricom Group було проведено урочисті збори на рівні районних адміністрацій на честь працівників сільського господарства, де передовики виробництва були нагороджені грамотами та відзначені грошовими преміями, а в районних будинках культури відбулися святкові концерти.
А 29 грудня селище Білокуракине приєдналося до всеукраїнського тренду проведення конкурсів талантів: за підтримки Agricom Group тут пройшов фінал відкритого вокального конкурсу «Голос Білокуракинщини-2», в якому двоє претендентів боролися за першість. Головний приз був наданий відділом культури районної адміністрації, а керівництво Agricom Group встановило грошовий приз для учасника, що посів друге місце.
Підприємства Групи беруть активну участь і в традиційних святах. Напередодні Нового 2015 року діти в Білокуракинському, Марківському, Новопсковському та Троїцькому районах отримали 955 солодких подарунків. Представники підприємств групи передали святкові частування в 11 шкіл та 8 дитячих садків. А от у селі Шпарское, на річці Козинка, за підтримки Agricom Group, місцеві жителі, а також жителі прилеглих населених пунктів, відсвяткували Водохреще з традиційним освяченням водоймища, зануренням в ополонку і народними гуляннями.
Подібна увага бізнесу до громади не просто формує більш ефективні відносини між ними та підвищує рівень лояльності місцевих жителів, але і дозволяє підприємствам залучати фахівців безпосередньо на місцях та забезпечувати роботою саме представників сільської громади. Таким чином, роблячи село комфортним для життя та розвитку, бізнес впевнено робить внесок і в своє процвітання. А приклад Agricom Group на Луганщині ще раз доводить, що співпраця агропідприємств з сільськими громадами є взаємовигідним для обох сторін.

Газета “Життя Білокуракінщини” №51-52 від 27.06.2015 року.

Top