Петро Мельник – про те, яка продукція компанії найбільш цікава європейському споживачу


Разом із мільйонами співвітчизників-біженців успішні національні торговельні марки вирушили підкорювати іноземні ринки. І переконалися, що просте перенесення бізнес-імені на новий ґрунт не спрацьовує. Як же вони розбудовують себе на Заході?

У коментарі для видання NV Петро Мельник, виконавчий директор та співвласник Agricom Group, поділився досвідом щодо виходу виробника вівсяних пластівців та продукції на зерновій основі на європейський ринок та смакових вподобань західних споживачів.

Компанія Agricom Group з 2019 року почала просувати за кордоном свій ключовий бренд пластівців “Добродія”. Їх експортували навіть до Китаю, розказує Петро Мельник, виконавчий директор та співвласник Agricom Group (до агрохолдингу входить підприємство з виготовлення вівсяних пластівців та іншої продукції на основі зернових під ТМ “Добродія”, San Grano, WOWСЯНКА, YUMMOJI).

“Коли ми зрозуміли, що наш споживач поїхав за кордон, зокрема вимушено мігрували жінки, ми швидко спробували закріпитися з цим брендом у Польщі, в найближчих країнах-сусідках України”, – пригадує Мельник.

Та не все пішло так, як планували. Наприклад, традиційні пластівці “Супергеркулес” – не дуже тонкі і не дуже великі, – завжди були перевагою компанії. Але легко поставити їх на полиці європейських супермаркетів не вдалось. Виявилось, що мода на українське – це абсолютно недостатня річ, щоб увійти в ту чи іншу мережу, навіть з якісним продуктом і гарною ціною. Адже байери – представники торговельних мереж, які формують асортимент, – працюють за своїм алгоритмом.

“Ми побачили, що у Польщі є така неформальна домовленість – я зараз кажу про нашу категорію, бакалію – на основних полицях супермаркетів мають бути тільки польські виробники в цій категорії. Схожа ситуація і в інших країнах. Тож великі мережі виявились закритими для нас із цим продуктом – упаковкою традиційних пластівців”, – додає виконавчий директор та співвласник Agricom Group. Байери пояснили: нам нецікава категорія традиційних пластівців, давайте щось інше.

На щастя в Agricom Group був продукт, який для України видавався занадто амбітним – порційні каші з різними солоними і солодкими смаками і натуральними інгредієнтами. На батьківщині він давав лічені відсотки в структурі продажу. А ось європейський ринок чудово на нього відреагував – з’явилось чітке зростання, пішли повторні покупки. “До того ж ми зробили ці каші трішечки дешевшими за інші європейські аналоги, і це спрацювало”, – розповідає Мельник.

А ще в Agricom Group помітили, що Україна та Європа відрізняються у споживацьких характеристиках: співвітчизники купують більше каш, але менше екструдованих продуктів, граноли чи мюслі. А ось європейські ринки саме такі продукти полюбляють. Тому в ЄС компанія почала розвивати продаж відповідних товарів.

 Джерело: NV

Top