Елеватор Мі-Агро: Логістику повністю переорієнтували на автотранспорт


Елеваторний комплекс «Мі-Агро», який належить національній агропромисловій групі Agricom Group, знаходиться в Білокуракинському районі Луганської області. Складнощі нинішньої ситуації на Сході України вплинули на його роботу, однак підприємство успішно вирішує проблеми і з логістикою, і з наповненням зерносховища.

Елеваторний комплекс «Мі-Агро», який належить національній агропромислової групи Agricom Group, знаходиться в Білокуракинському районі Луганської області. Складнощі нинішньої ситуації на Сході України вплинули на його роботу, однак підприємство успішно вирішує проблеми і з логістикою, і з наповненням зерносховища.

І будувалися, і зерно брали
Прийом перших зернових на елеваторі «Мі-Агро» почався в грудні 2012 року. До цього моменту тут за 6 місяців було змонтовано 5 силосів потужністю зберігання 6 тис. Т. Кожен, а також два силосу-накопичувача. Всі ємності виготовляла компанія KMZ Industries. Першим був побудований №3.

«Наш елеватор став приймати продукцію ще під час будівництва. Пам’ятаю, в перший рік через ваговий контроль проходило і зерно, і цемент, і бетон. У 2012 ми успішно прийняли і відвантажили 5,6 тис. Т врожаю. Такі обсяги не порівняти з даними за 2014 року, але в умовах будівництва це дуже гідний показник », – розповіла начальник виробничо-технічної лабораторії підприємства Ольга Іванова.

Будували елеватор, перш за все, щоб приймати зерно підприємств Agricom Group, так як у компанії були плани ефективного розвитку рослинництва Білокуракинського кластера. Однак зерно сторонніх поклажодавців теж не скидали з рахунків.

«Розуміючи, що матеріально-технічна база конкурентів застаріла і вимагає значного енергоспоживання, ми робили інвестиції в майбутнє, без яких в 2013 році, коли не було доступу до обласного елеватор, ми могли б втратити урожай з підприємств Білокуракинського, Марківського, Новопсковського та Троїцького районів », – пояснив виконавчий директор Agricom Group Петро Мельник.

Технічна складова

Зараз елеваторний комплекс «Мі-Агро» має потужність зберігання 41 тис. Т. Лінія автопріема розрахована на 2880 т зернових на добу.

Тут встановлені дві зерносушарки харківського заводу «Сокіл» ( «Агро-Дарина»). Потужність зерносушарок 200 т на добу при зніманні 10% вологи по кукурудзі.

Транспортні засоби для компанії KMZ Industries. Його потужність 2,5 тис. На добу. З такою ж потужністю працює лінія очищення.
Тут були також побудовані вагове господарство, лабораторія, будівля офісу, водонапірна вежа, свердловина, майданчики, дороги і т. Д.

Разом зі створенням нової матеріально-технічної бази підприємства, керівництво працювало над формуванням нового трудового колективу з висококваліфікованих фахівців своєї справи. Адже без таких працівників неможлива робота всього комплексу: високоточна техніка вимагає не тільки знань, а й досвіду, тому всі новоприбулі фахівці в обов’язковому порядку проходять навчання.

«Розуміючи, що матеріально-технічна база конкурентів застаріла і вимагає значного енергоспоживання, ми робили інвестиції в майбутнє, без яких в 2013 році, коли не було доступу до обласного елеватор, ми могли б втратити урожай з підприємств Білокуракинського, Марківського, Новопсковського та Троїцького районів », – пояснив виконавчий директор Agricom Group Петро Мельник.

З чого складається економіка?

Сьогодні елеваторний комплекс «Мі-Арго» орієнтується не тільки на зерно підприємств Agricom Group, а й на сторонніх поклажодавців, з якими працює на договірній основі.

Основними культурами, які тут приймають, є пшениця і соняшник. Правда, в 2014 році зерносховище переробило ще й значна кількість кукурудзи.
«Клієнтам ми готові запропонувати високу якість і швидкість обслуговування: автоматизований відбір проб, сертифіковану лабораторію на 12 культур, можливість вивантаження великогабаритного та великовагового автотранспорту. І звичайно ж наша привітність, і гостинність », – посміхається директор елеватора Василь Мітін.

Судячи з того, що зерносховище не тільки заповнює повністю свої потужності, але і робить обороти, такий «джентльменський набір» дуже добре спрацьовує. Адже елеватор «Мі-Агро» не єдиний в регіоні. Тільки в Білокуракинському районі є ще 2 підприємства, а всього в радіусі 50 км їх 7.

«У 2014 році ми обробили 60 тис. Т, а в 2015 – 40 тис. Т зернових. У структурі продукції була достатня кількість соняшнику, до якого застосовується коефіцієнт. У перерахунку на пшеницю оборотність склала 1,5 в минулому році і 2 в позаминулому », – розповідає директор.

Складнощі логістики

Військові дії на Сході України значно ускладнили роботу всіх аграріїв, не виняток і елеваторний комплекс «Мі-Агро». В першу чергу ці складності торкнулися логістики. Вона зазнала значних змін.

«Залізнична гілка, яка успішно функціонувала в минулому, по суті, стала тупиковою: з одного боку – Росія, а з іншого – АТО. На сьогоднішній день 100% приймання та відвантаження продукції здійснюється автомобільним транспортом. Найближчий ж / д пункт розташований в 55 км в Сватове, але іноді ми практикуємо доставку вантажівками і в Харківську, і в Одеську області », – ділиться Василь Мітін.
Зрозуміло, що такі складності впливають на рентабельність, але з цими обставинами доводиться миритися.

Налаштовані по-робочому

Як і всі елеватори України, зерносховище «Мі-Агро» зараз активно готується до приймання нового врожаю. Підприємство проводить поточні ремонти і технічно удосконалюється.

«Нещодавно були встановлені ваги на пропускному пункті, що дозволяють приймати автомобілі довжиною до 20 м і вантажопідйомністю до 80 т. Одночасно було проведено і ремонт дорожнього покриття під’їзних шляхів. У найближчому майбутньому відбудеться плановий ремонт капітальних будівель, розташованих на території елеваторного комплексу », – розповідає директор елеватора.

За його словами, колектив налаштований на майбутній сезон виключно оптимістично. У планах – максимально ефективно прийняти, переробити, зберегти і відвантажити сільськогосподарську продукцію, яка потрапить надійде на елеватор.

Джерело Elevatorist

Top