Елеватори

Напрям діяльності  «Елеватори» у Agricom Group представлений двома елеваторними комплексами на території Білокуракинського та Чернігівського кластерів.

Загальна потужність зберігання складає 63000 т.

Елеваторний комплекс Білокуракинського кластеру ТОВ ВГФ «Мі-Агро» є сертифікованим зерновим складом, який призначений для заготовки і зберігання великих партій зерна тривалий період часу, доведення його до кондиційного стану.
Елеваторний    комплекс потужністю  зберігання  41000  тон   складається з технологічної поточної лінії прийому, обробки, очищення, сушіння, зберігання і відвантаження зерна, з гнучким зв’язком ритму та продуктивності усіх машин та механізмів, та зерносховища, призначеного для приймання зерна з автотранспорту, очищення, зберігання у силосах та відвантаження автомобільним транспортом.
Обладнання елеватора дозволяє виконувати наступний об’єм операцій:
- прийом зерна з автотранспорту двома потоками продуктивністю 120 т/годину, що забезпечує прийом 2500 т/добу;
- очищення зерна на двох сепараторах «у потоці» продуктивністю до 100 т/годину;
- сушіння зерна на агрегатах для сушіння зерна типу ЗШ-1500 продуктивністю до 100 т/годину;
- відвантаження у автотранспорт двома потоками продуктивністю 120 т/годину.
Технологія виробництва з приймання і відвантаження зерна забезпечує незмінність його властивостей, виключає погіршення показників якості при зберіганні, можливість пророщування та самозігріву.

Кожна партія сировини, що надходить, та зерна, що відвантажується, проходить лабораторний контроль. Лабораторія укомплектована вимірювачами вологи, дозаторами, лабораторними млинами, визначниками деформації клейковини, вагами, вимірювачами числа падіння, шафами для сушіння, приймає участь  у проведенні контролю над температурою і вологістю зерна, що зберігається і оброблюється.
Для  забезпечення  зберігання  здорового  зерна   на підприємстві  проводиться  вхідний контроль сировини по комплексу показників і в залежності від результатів відбувається його приймання або повернення постачальнику.
Основою заходів з боротьби із шкідниками є санітарно-профілактичні заходи, що полягають у  дотриманні суворого санітарного режиму на усіх виробничих ділянках, ретельному контролі за станом зараженості зерна, що надходить на зберігання. Під час декадних зупинок усе обладнання та системи постачання повітря очищаються від пилу та залишків сировини.

Елеваторний комплекс Чернігівського кластеру потужністю зберігання 22 000 т розміщений в смт. Михайло-Коцюбинське Чернігівського району . Крім самого зерносховища, комплекс включає в себе сертифіковану лабораторію, технологічну лінію прийому, очистки та сушіння зернових, бобових та олійних культур.
Реконструкція елеваторного комплексу відбувалася на базі збиткового у минулому підприємства, що увійшло до складу Чернігівського кластеру Agricom Group у 2014 році. Реалізація масштабного проекту розпочалась на початку поточного року і проводилася в рамках стратегії компанії з підвищення ефективності вирощування та зберігання сільськогосподарських культур і забезпечення внутрішнього розвитку в регіоні. Введення в експлуатацію другої лінії заплановано на травень 2016 року.